Tajemství života 1. část

15. února 2012 v 18:21 | Luck-y |  The secret

Velké tajemství našeho života

Velmi málo lidí slyšelo o knize nebo o filmu s názvem The Secret (tajemství). Už sám název naznačuje, že se jedná o něco zajímavého a napínavého. A určitě by nikoho nenapadlo, že se nám tímto může změnit život k lepšímu.



Jako první se mi do rukou dostala ona záhadná kniha s poutavám názvem. Doporučil mi ji můj rodinný příbuzný, na kterého je spoleh a můžu mu důvěřovat ve všech věcech. Rozhodl jsem se tedy, že si ji přečtu. Knihu sem přečetl ani né za 2 dny díky informacím, které lze v knize naleznout. Kniha nám totiž zděluje, že si náš život utváříme na základě našich myšlenek a pocitů:
"Naše myšlenky a naše pocity utváří náš život."
Dále napovídá, jak tento proces obrátit ve svůj prospěch a naučit se jej využívat.
Jelikož mne obsah knihy velmi zaujal, chtěl jsem se podívat i na dokumentární film, který byl o daném tématu natočen před vydáním knihy. Film nese opět název The Secret a je též velmi napínavý.
A já vás nyní s tímto tajemstvím blíže seznámím a popíšu vám všechny kroky v jednotlivých kapitolách, které musíte udělat k lepšímu a krásnějšímu životu!
Přeji příjemný zbytek čtení.


1. Zákon přitažlivosti
Celé velké tajemství je založeno na jednom zákonu, který využíváme každý den, ať už si to uvědomujeme nebo ne. Jedná se o zákon PŘITAŽLIVOSTI. Tento zákon nám říká, že věci, na které myslíme, k sobě přitahujeme a to dobré i ty špatné.
"Pokud to vidíte v hlavě, budete to držet ve své ruce."
Lze jej shrnout třemi slovy:
"Myšlenky vytváří věci."
Pokud myslíme na věci, které doopravdy chceme a soustředíme se na ně celou svou myslí, tak se vesmír začne přetvářet tak, abychom je získali. Musíme si udělat pořádek ve svých myšlenkách a zaměřit se na to, co opravdu chceme. Zaměříme-li se na to, co nechceme (např.: Nechci přijít pozdě! Nechci přijít pozdě!), tak toho k sobě přitahujeme ještě víc
(Příjdeme pozdě, protože myslíme na to, co nechceme a to na pozdní příchod).
Dále je velmi důležité mít ke všemu pozitivní přístup a hlavně nebýt naštvaní!!! Pokud naštvaní jsme, začínáme myslet na špatné věci a tudíž je k sobě přitahujeme ještě víc. Hodně lidí se teď začne obávat všech těch špatných myšlenek a říkat si, co s tím. Musíme si uvědomit 2 důležíté věci:
1) pozitivní myšlenka je asi 100krát silnější než negativní myšlenka
2) je zde jistá časová prodleva - naše myšlenky se nesplní okamžitě; tato prodleva nám dává možnost věci přehodnotit a učinit nové rozhodnutí
Teď víte, že můžete přetvářet svůj život tak, jak chcete vy sami a měla by to být zábava. Ovšem nesmíme zapomenout na naše pocity, které mají v tajemství velmi důležitou roli. Mnozí z vás si teď určitě myslí, že stačí myslet na to, co chci a hotovo. Tak to bohužel není! A víte proč?
"Pocity utváří myšlenky" - dobré nebo špatné
Myslíme totiž na takové věci, jak se zrovna cítíme, jaké máme zrovna pocity. Pocity jsou dobré i špatné.
Špatné pocity nás zbavují síly přitahovat dobré věci a jsou to:
1) deprese
2) pocit viny
3) zlost
4) vztek
Naštěstí máme i ty dobré:
1) NADŠENÍ
2) RADOST
3) VDĚČNOST
4) LÁSKA
Když tyto dobré pocity cítíme každý den, tak jich k sobě přitahujeme ještě více! Zeptejte se sami sebe, jak se zrovna cítíte. Cítím se dobře? Tak fajn! Jen tak dál!
Je důležité nemít strach, nemít obavy, neboť nás opět zbavují síly a přitahují k nám to špatné. Určitě znáte, když si ráno nakopnete palec. Pokud se vám toto stane, tak máte zkažený celý den a dějí se vám pouze špatné věci, protože jste je k sobě přitáhli. Když začnete den dobře a udržíte si tento dobrý pocit celý den, tak k sobě začnete přitahovat všechny dobré věci i lidi, kteří vás v tom budou podporovat. Bude-li se nám toto dařit každý den, tak začnou převažovat dobré pocity nad špatnými. Opět:
"Naše pocity a naše myšlenky vytváří náš život."
Cítíte se špatně? Můžete to změnit lusknutím prstů! Pusťte si dobrou písničku. Nebo si zazpívejte. A nebo si něco hezkého představte. Například malé roztomilé miminko a držte se toho! Nepouštějte tu představu (myšlenku) z hlavy a všechno tím vytěsněte! Uvidíte, že se vám v okamžiku zlepší nálada.


2. Jak používat tajemství
O naše přání žádámé vesmír, protože všechny naše myšlenky a pocity jsou do vesmíru "posílány" a on na ně odpovídá. Dám vám příklad. Určitě všichni znáte příběh o Aladinovi a kouzelné lampě. Klasika- Aladin najde lampu, otře ji a z ní pak vyskočí džin. A ten džin říká pořád jednu a tu stejnou větu "Tvé přání je mi rozkazem!". Dnes si myslíme, že přání jsou jen 3, ale když tento příběh vystopujeme k jeho prapůvodu, tak zjístíme, že tam není počet přání nijak omezen. Aladin (to jste vy) je ten, co vždycky říká přání a džin mu je plní (džin představuje vesmír). Takhle snadné je to v příběhu a takhle snadné je to i v realitě. Vesmír žádáme o různé věci díky "tvůrčímu procesu" se třemi kroky a je tu přes 2 000 let!
1) Žádejte - dejte vesmíru rozkaz; sdělte mu, co chcete, co si přejete
U tohoto kroku je nutno ujasnit si v hlavě své myšlenky. Co doopravdy chcete? Sedněte si a napište si to na papír. Piště v přítomném čase. Můžete začít třeba "Jsem tak šťastný a vděčný, že teď..." a dál piště jaký chcete mít život po všech stránkách.
Berte to tak, že vesmír je jako katalog a vy v něm listujete a říkáte si např.: "Tenhle zážitek chci, tuhle věc chci a tohohle člověka chci.". Berte to tak, že si objednáváte u vesmíru.
2) Věřte - věřte, že už je to všechno vaše; za žádnou cenu nepochybujte; mějte "neochvějnou" víru!
"Tvé přání je mi rozkazem!"
Když nepřichází věci, které jsme žádali, jsme zmatení a začneme pochybovat. Rozpoznejte ten pocit a nahraďte jej pocitem "neochvějné" víry. "Vím! Prostě vím, že je to na cestě!"
3) Přijímejte - už teď z toho mějte skvělý pocit; ciťte se tak, jak se bude cítit, až to dostanete- ciťte to teď
Při tomto procesu je opravdu důležité cítit se dobře.
Zajímejte se o tu věc, kterou chcete- běžte si to auto zkusit; běžte se na ten dům podívat. Udělejte vše, co vám přivodí pocit, že už to máte, že už je to vaše a pamatujte si ho. Cokoli, co pro to uděláte, vám pomůže tu věc přitáhnout. Co vy víte. Třeba se jednoho dne probudíte a ono to tam prostě bude. Nebo dostane nápad, co podniknout. Zda-li cítíte, že vás něco táhne, tak neváhejte! Nepochybujte! A jednejte! To je vše, co musíte udělat.
Hodně lidí se ptá, jak dlouho to bude trvat. Nikde není napsáno, že to bude trvat 3 minuty, 30 dní, 3 měsíce... Když si řekneme: "Tohle je velké, to bude vyžadovat čas." nebo "Tohle je malé, no dám tomu hodinu." Víte, vesmír nemá žádná pravidla. To my sami si je určujeme. Vše, co vesmír dělá, dělá s nulovou námahou.
Můžete začít třeba s maličkostmi. Zaměřte se na to, že chcete dnes přitáhnout kávu. Nebo si představte, jak mluvíte se starým známým, kterého jste už hodně dlouho neviděli. Uvidíte, že se vám o něm někdo zmíní! Ten člověk vám napíše nebo zavolá.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama